Saturs Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kādus produktus un pakalpojumus var iegādāties jūsu mājaslapā?

  • Mājaslapā ir iespēja iegādāties dažādu zīmolu, materiālu un formu briļļu ietvarus un saulesbrilles , kurus var papildināt ar Premium klases Zeiss zīmola briļļu lēcām, kā arī iegādāties briļļu aksesuārus, kontaktlēcas un to kopšanas līdzekļus, kā arī pieteikt kontaktlēcu abonementu.
  • Mājaslapā var pieteikt vizīti pie mūsu pieredzējušajiem speciālistiem – optometristiem, kas veiks redzes pārbaudi ar modernu un izcilu aparatūru 

2. Cik maksā piegāde uz mājām?

  • Piedāvājam bezmaksas piegādi jebkuram izvēlētajam saņemšanas veidiem, tiem pasūtījumiem kuru summa ir virs 15,00 eiro.

3. Kur var noskaidrot salona darba laiku?

  • Katra salona darba laiku var apskatīt, optikas salonu sarakstā izvēloties konkrēto salonu ŠEIT

4. Cik ātrā laikā es saņemšu savu pasūtījumu?

  • Ja prece ir pieejama, tad pasūtījumu saņemsiet 1–3 darba dienu laikā atkarībā no izvēlētā saņemšanas veida. Ja prece nav pieejama uz vietas vai tas būs īpašs pasūtījums, tad saņemšanas laiks būs 2–6 nedēļas.

5. Kā rīkoties, ja pasūtījumu vēl neesmu saņēmis?

  • Gadījumā, ja pasūtījums nav saņemts, aicinām ar mums sazināties, rakstot uz [email protected] vai zvanot uz 20211202.

6. Vai cenas salonos ir vienādas ar e-veikala cenām?

  • Cenas Metropole Optika salonos ir tādas pašas kā  e-veikalā. Preču un piegāžu cenas ir spēkā preces pasūtīšanas brīdī. Tās var tikt mainītas, bet izmaiņas neattieksies uz jau veiktajiem un apmaksātajiem pasūtījumiem.

7. Vai ir iespēja pasūtīt izvēlēto ietvaru, ja tā nav uz vietas salonā?

  • Ja vēlaties apskatīt ietvaru, kas uz vietas nav pieejams jums vēlamajā salonā, ir iespēja to piegādāt uz jebkuru mūsu salonu, bet jārēķinās, ka saņemšanas laiks var pagarināties.

8. Kā es varu atgriezt preci, ja man tā nepatīk?

  • Jūs kā patērētājs varat izmantot atteikuma tiesības un vienpusēji atkāpties no distances līguma 14 dienu laikā no preces saņemšanas dienas, mūs par to informējot , rakstiski uz [email protected]. Sīkāku informāciju par atgriešanas nosacījumiem atradīsies ŠEIT

REDZES PĀRBAUDE

1. Vai pie jums ir acu ārsts?

  • Mūsu salonos strādā optometristi, kas ir primārie redzes aprūpes speciālisti. Optometrists veic redzes pārbaudi, daudzpusīgi novērtējot redzes funkcijas, un nosaka nepieciešamo redzes korekciju brillēs, pielaiko kontaktlēcas un nozīmē acu treniņus pēc nepieciešamības. Kā arī, ja pārbaudes laikā būs aizdomas par acu veselību vai patoloģiskām izmaiņām, optometrists ieteiks papildus apmeklēt acu ārstu.

2. No kāda vecuma jūs veicat redzes pārbaudi?

  • Redzes pārbaudi veicam no 6 gadu vecuma un izsniedzam arī izziņu ģimenes ārstam.

3. Kur var pierakstīties uz redzes pārbaudi?

  • Pierakstu iespējams veikt mūsu mājaslapā izvēloties sev tuvāko optika salonu Metropole vai vēlamo optometristu.

4. Cik maksā redzes pārbaude?

  • Redzes pārbaudes cenas ir sākot no 16 eiro, mēs piedāvājam gan briļļu redzes pārbaudi, gan kontaktlēcu redzes pārbaudi. Par redzes pārbaudes izmaksām un iekļautajiem pakalpojumiem sīkāku informāciju atradīsies ŠEIT

5. Cik ilgi notiek redzes pārbaude?

  • Redzes pārbaude tiek veikta no 30 minūtēm līdz 1,5 stundām, tas atkarīgs no izvēlētā redzes pārbaudes veida.

6. Cik bieži būtu jāapmeklē optometrists?

  • Ja nav sūdzību, tad briļļu redzes pārbaude profilaktiski ir jāveic reizi divos gados. Kontaktlēcu lietotājiem ieteicams apmeklēt optometristu reizi pusgadā, lai laicīgi pamanītu un novērstu jebkuras acs struktūras izmaiņas.

KONTAKTLĒCAS

1. Vai es varu iegādāties kontaktlēcas, ja nekad tās neesmu lietojis?

  • Pirms uzsākt kontaktlēcu lietošanu, obligāti  jāpierakstās uz pirmreizējo kontaktlēcu vizīti, kurā tiks pārbaudīta redze, piemērotas atbilstošas kontaktlēcas, kā arī tiks iemācīts ielikt un izņemt tās. Optometrists sniegs informāciju par drošu un pareizu kontaktlēcu lietošanu un to kopšanu.

2. No kāda vecuma drīkst lietot kontaktlēcas?

  • Kontaktlēcas drīkst lietot no skolas vecuma, bet pašam bērnam jābūt drošam un gatavam to darīt. Šobrīd mūsu klientu lokā ir kontaktlēcu lietotāji, kas tās lieto jau no 6 gadu vecuma.

3. Vai kontaktlēcu pasūtījumam var izmantot briļļu recepti?

  • Kontaktlēcām tiek izrakstīta atsevišķa recepte, jo kontaktlēcas liek uz acs priekšējās virsmas, savukārt briļļu lēcas atrodas vidēji 10–12 mm attālumā no acs, kā rezultātā optiskie parametri var atšķirties. 

4. Vai es varu lietot jebkuras kontaktlēcas?

  • Kontaktlēcām ir atšķirīgi izmēri un materiāli, tāpēc īpaši svarīgi ir lietot kontaktlēcas, kuras Jums ir piemērotas un ir izrakstītas receptē, norādot arī pilnu kontaktlēcu nosaukumu. Tās nedrīkst būt ne par ciešu, ne par vaļīgu. 

5. Kas notiks, ja lietošu neatbildoša izmēra kontaktlēcas?

  • Lietojot kontaktlēcas, kas ir par vaļīgu, jūs to noteikti jutīsiet, jo būs diskomforts – tās neturēsies centrā un slidināsies pa acs virsmu.
  • Lietojot kontaktlēcas, kas ir pa ciešu, diskomforts uzreiz netiek sajusts. Tas rodas, ilgstoši lietojot nepareiza izmēra kontaktlēcas, jo acīm nepietiek skābekļa, kas var radīt radzenes tūsku. Tā rezultātā acis var būt apsārtušas un redze – miglaina. 

6. Kādi ir pieejamie kontaktlēcu materiāli un to atšķirības?

  • Kontaktlēcām izmantotais pamata materiāls nosaka, cik stundas dienā tās var nēsāt, neizņemot tās no acs. Hidrogēla materiāla kontaktlēcas var nēsāt no 8 līdz 10 stundām dienā, silikonhidrogēla materiāla kontaktlēcas var nēsāt pat 16 stundas dienā. Tomēr, nesēšanas ilgums ir individuāls. To nosaka gan asaru kvalitāte, gan vispārējais veselības stāvoklis, gan dzīvesstils. Tāpēc īpaši svarīgi ir lietot kontaktlēcas, kuras ir izrakstījis optometrists.

7. Vai ar kontaktlēcām var gulēt?

  • Ar kontaktlēcām var gulēt tikai tad, ja to ir apstiprinājis optometrists, norādot to receptē. Ne visi kontaktlēcu materiāli piemēroti pagarinātai lietošanai. Kā arī šāds nēsāšanas režīms palielina acu veselības riskus, tāpēc ir nepieciešams biežāk apmeklēt optometristu uz profilaktiskām pārbaudēm.

8. Kāpēc būtu nepieciešams lietot pilienus?

  • Pilieni palīdz saglabāt nepieciešamo mitrumu acīs, ka arī atvieglo kontaktlēcu izņemšanu dienas beigās. Jo īpaši nepieciešami pilieni ir cilvēkiem, kas daudz strādā pie datora, jo tad acis tiek mirkšķinātās retāk, tādējādi arī retāk samitrinās. Pilieni nepieciešami arī gadalaikos, kad ir liels vējš, apkures sezona vai tiek lietoti kondicionieri un gaiss ir sauss. Apskati piedāvājumu ŠEIT

9. Vai kontaktlēcas ir jākopj?

  • Vienas dienas kontaktlēcas vienmēr ir sterilas, jo no rīta tās tiek ieliektas un vakarā – izmestas, tāpēc nav nepieciešama papildu kopšana. Mēneša kontaktlēcas no atvēršanas brīža ir lietojamas 30 dienas, tās ir jākopj un jāuzglabā tikai speciāli paredzētā kontaktlēcu kopšanas šķīdumā. Apskati piedāvājumu ŠEIT!

10. Kuru kopšanas šķīdumu labāk izvēlēties?

  • Mūsu piedāvātie kontaktlēcu kopšanas šķīdumi pilda vienādas funkcijas – attīra un dezinficē. Tomēr dažādu zīmolu šķīdumus nevajadzētu jaukt kopā. Ja, lietojot izvēlēto šķīdumu, ir jūtams neilgs sūrstēšanas diskomforts, iesakām izvēlēties šķīdumus jutīgām acīm, piemēram, BioTwin.
  • Ja kontaktlēcu attīrīšanai tiek izvēlēta peroksīda sistēma, kas ir viena no efektīvākajiem tīrīšanas līdzekļiem, obligāti pirms lietošanas jāiepazīstas ar instrukciju vai jājautā palīdzība mūsu konsultantiem.

11. Vai ar kontaktlēcām var apmeklēt pirti un baseinu?

  • Mūsu optometristi to neiesaka, taču var apmeklēt gan pirti, gan baseinu, bet ir jāievēro piesardzības pasākumi. Apmeklējot pirti, līdzi ir jāņem acu mitrinošie pilieni, kuri jāizmanto, ja rodas sausuma sajūta, kā arī vairāk jāmirkšķina acis vai pat jātur tās ciet, lai mazinātu acs žūšanas iespējas. Apmeklējot baseinu, iesakām izmantot optiskās peldbrilles, kā arī var lietot vienas dienas kontaktlēcas, kuras pēc apmeklējuma ir jāizņem un jāizmet ārā, lai pasargātu acis no ūdenī sastopamo baktēriju iekļūšanas acīs.

12. Vai, lietojot kontaktlēcas, ir nepieciešamas arī brilles?

  • Jebkuram kontaktlēcu lietotājam ir nepieciešamas vismaz “mājas” brilles, lai reizi nedēļā un vakaros atpūtinātu acis. Tāpat brilles noderēs gadījumos, kad kādu laiku nevar lietot kontaktlēcas, piemēram, lielu iesnu, acs gļotādas iekaisumu u.c. problēmu gadījumos.

13. Kā atpazīt ražošanā brāķētu kontaktlēcu?

  • Ja ar kontaktlēcām viss ir kārtībā, tā ir pilnīgi gluda un mirkšķinot plakstiņš maigi slīd, neizraisot diskomfortu. Ja kontaktlēca ir brāķētā, to var sajust, tiklīdz tā ir ieliekta acī; sajūta ir līdzīga kā tad, kad acī iekļuvusi skropsta vai smilšu graudiņš.

14. Kā rīkoties, ja neizdodas izņemt kontaktlēcu no acs?

  • Viens no biežākajiem iemesliem ir tas, ka acis ir sausas, tāpēc acīs jāiepilina mitrinoši pilieni, kārtīgi jāsamirkšķina un jāmēģina vēlreiz. Ja tomēr neizdodas, jāvēršas tuvākajā optikā vai poliklīnikā, kur uz vietas ir pieejams optometrists vai acu ārsts.

Brilles

1. Kāda materiāla briļļu lēcas tiek izmantotas?

  • Mūsdienās pamatā tiek izmantotas lēcas no optiskā plastikāta materiāla, kas ir pieejams ar dažādiem gaismas laušanas indeksiem un triecienizturību. Stikls tiek lietots ārkārtīgi retos gadījumos, jo tas ir smags, plīstošs un nevar izmantot visos briļļu ietvaros.

2. Vai saulesbrillēs var ielikt optiskās briļļu lēcas?

  • Lielākā daļa saulesbriļļu ietvaru ir piemēroti optisko lēcu ievietošanai, tai skaitā ir pieejami kvalitatīvi optisko lēcu risinājumi sportiskām, ieliektām saulesbrillēm.

3. Vai lietotā briļļu ietvarā var atkārtoti nomainīt briļļu lēcas?

  • Jā, tas ir iespējams, ja ietvars nav deformēts un tehniski bojāts.

4. Vai var iegādāties tikai briļļu ietvaru, izmantojot to kā aksesuāru?

  • Ietvaru ražotāja ievietotās lēcas ir tikai vizualizācijas nolūkiem. Parasti tās nav ražotas no optiski dzidra plastikāta. Ilgstoši skatoties caur šādām lēcām, var parādīties acu nogurums, galvas sāpes un citas sūdzības. Taču ietvarā ir iespējams ievietot optiskas kvalitātes lēcas bez koriģējoša stipruma, un tad brilles var lietot kā aksesuāru.

5. Vai vienam un tam pašam briļļu modelim ir pieejami dažādi izmēri?

  • Ļoti reti ražotāji piedāvā viena modeļa ietvarus dažādos izmēros.

6. Kādas briļļu lēcas ir pieejamas?

  • Briļļu lēcu izvēle ir ārkārtīgi plaša. Ir pieejami dažādi dizaini, kas paredzēti dažādiem mērķiem. Arī materiālu un klājumu izvēle ir ļoti plaša, tāpēc ir iespējams piemeklēt individuālu risinājumu katram klientam.

7. Vai progresīvo lēcu var ielikt jebkurā briļļu ietvarā?

  • Progresīvo briļļu lēcu var ielikt gandrīz jebkurā ietvarā, izņēmums ir ļoti šauri, specifiski lasāmbriļļu ietvari.

8. Kas ir hameleona (fotohromās) briļļu lēcas?

  • Tās ir briļļu lēcas, kas iekštelpās ir dzidras un caurspīdīgas, bet saskarsmē ar UV starojumu tās aptumšojās un kļūst par saulesbrillēm.

9. Vai hameleona (fotohromās) briļļu lēcas tonējās automašīnā?

  • Metropole Optika piedāvā Transitions XTractive fotohromās lēcas. Šīs lēcas aptumšojas pie jebkura gaismas avota. Šāda tipa lēcas nav ieteicams izmantot ikdienā, jo arī iekštelpās, pie ieslēgta apgaismojuma, tās aptumšosies.

10. Cik izmaksā brilles un cik ilgi tās izgatavo?

  • Briļļu cena sastāv no ietvara cenas, briļļu lēcu izvēles, kā arī briļļu izgatavošanas jeb optiķa darba. Arī izgatavošanas laiks ir atkarīgs no lēcu izvēles. Vienkāršākām brillēm tas būs līdz 1 nedēļai, sarežģītākiem specpasūtījumiem – 2–3 nedēļas.

11. Vai ir pieejamas gatavās brilles?

  • Mūsu optikas salonos gatavās brilles netiek piedāvātas, jo brilles tiek izgatavotas pēc receptes, ņemot vērā, katra klienta individuālos parametrus.

12. Kāds ietvars būs izturīgāks?

  • Tas ir atkarīgs no briļļu lietošanas apstākļiem un ieradumiem. Ir dizaina elementi, kas ietvara dzīvi var paildzināt, piemēram, atsperītes locījuma vietās. Arī materiāla izvēle var paildzināt ietvara lietošanas laiku, piemēram, titāns ir ļoti izturīgs materiāls.

13. Kam domātas ir datora brilles?

  • Brilles, kuras tiek izmantotas, strādājot ar viedierīcēm (dators, telefons, planšete), lai pasargātu acis no pārmērīgas zilās gaismas ietekmes. Briļļu lēcai piemīt zilās gaismas filtrs, kas daļēji to atstaro (lēcai tiek izmantots papildu klājums) vai absorbē (lēcas materiālā ir iestrādāts šis filtrs).

14. Vai, lietojot brilles, var sabojāt/pasliktināt redzi?

  • Tieši otrādi – lietojot brilles, tiek nodrošināta abu acu pareiza darbība, noņemot lieko acs muskuļu saspringumu. Tādā veidā var atbrīvoties no sūdzībām par galvassāpēm, redzes miglošanos vai graušanas sajūtu.

15. Vai var salabot brilles, un kur to var izdarīt?

  • Ja brilles ir saplīsušas, vislabāk būtu doties uz optikas salonu, lai noskaidrotu, vai tās ir iespējams salabot, nevis mēģināt tās labot pašu spēkiem. Dažus remontdarbus var veikt uz vietas salonā, piemēram, deguntiņu nomaiņu vai skrūvīšu pievilkšanu. Dažkārt brilles nepieciešams sūtīt pieredzējušam optiķim, diemžēl daži bojājumi var būt neatgriezeniski. Brilles salīmēt nevar, kā arī metināšanas darbi optikas salonos netiek veikti.

Receptē norādītie parametri

1. Kas ir PWR?

  • Kontaktlēcas sfēra. Var būt ar (-) zīmi, ja neredz tālumā un ar (+) zīmi, ja neredz tuvumā vai tālumā. Ja cilvēkam ir lieli plusi, tad cilvēks neredz gan tuvumā, gan tālumā.

2. Kas ir B.C.?

  • Bāzes rādiuss ir kontaktlēcas raksturlielums, kas nosaka kontaktlēcas aizmugurējās virsmas liekuma rādiusu. Jo plakanāka ir radzene, jo lielāks kontaktlēcas B.C. būs nepieciešams.

3. Kas ir DIA?

  • Diametrs, nozīmē, cik liela ir lēca.

4. Kas ir CYL?

  • Cilindrs ir lēcas parametrs, kuru izmanto astigmātisma koriģēšanai, lai iegūtu iespējami asāku redzi pilnīgākai redzes korekcijai. Acs nav apaļa, bet vairāk kā regbija bumba.

5. Kas ir AX/ASS?

  • Ass jeb grādi nozīmē virzienu, kādā jāpievieno papildu stiprums. 

6. Kas ir ADD?

  • Aditīvs ir papildu pluss stiprums, kas ir nepieciešams, lai palīdzētu redzēt tuvumā, kad acs iekšējie muskuļi kļūst kūtrāki (parasti pēc 40 gadu vecuma).