Saturs Visas lapas

Pavasaris jau priecē ar vareniem saulesstariem, un nu sākam izvēlēties ko pavasarīgāku gan apģērbā, gan aksesuāros. Viens no vajadzīgajiem aksesuāriem ir saulesbrilles, kas ir ne vien aksesuārs stila akcentēšanai, bet arī neatņemams palīgs acu aizsardzībā un redzes komforta uzlabošanā, ja vien esam pareizi tās izvēlējušies!

Vispirms - pārliecinies, vai saulesbrillēm ir UV staru filtrs! Saulesbrilles par kārdinoši lētu cenu, iespējams, nepasargās acis.

Pirms tveram un iegādājamies sev tīkamas saulesbrilles, noskaidrojiet un pārbaudiet – vai tām patiešām ir aizsardzība pret kaitīgajiem UV stariem! Ultravioletie jeb UV stari cilvēka acij nav redzami, tomēr tie spēj iekļūt līdz acs tīklenei un ietekmēt tās bio-procesus. Pat, ja tos neredzam, nevaram noliegt UV staru ietekmi uz mūsu acīm, jo šie stari var ietekmēt un radīt acs lēcas apduļķošanos, ietekmēt kataraktas attīstības procesu un pat radīt tīklenes apdegumus, ja tieši un ilgstoši skatāmies uz sauli! Fizioloģiski ir iekārtots tā, ka tumsā acs zīlīte paplašinās, lai tajā nonāktu vairāk gaismas un varētu saredzēt. Arī saulesbrilles tonētā briļļu lēca rada šo pašu tumsas efektu. Kas notiek tālāk? Kā jau norādīju, aptumšojot vidi jeb uzliekot saulesbrilles uz acīm, acs zīlīte paplašinās, līdz ar to, acī iekļūst vairāk gaismas.

Ja saulesbrilles ir bez īpašā UV staru aizsardzības filtra, rezultātā acī nonāk krietni vairāk kaitīgo staru nekā tad, ja šīs saulesbrilles uz acīm nebūtu liktas vispār! Jo arī pašai acij piemīt aizsargmehānisms - spožā gaismā acs zīlīte sašaurinās, cenšoties nepieļaut tik intensīvu gaismas staru iekļūšanu acī. 

Tāpēc pilnīgi visas saulesbrilles, ko atradīsi Metropole optikas salonos un e-veikala plašajā sortimentā, ir aprīkotas ar UV staru filtru!

Sportistiem, makšķerniekiem vai ikdienas valkāšanai paredzētas - saulesbrillēm ir atšķirīgas priekšrocības.

Lemjot par saulesbriļļu iegādi, ir jāsaprot, kur ar tām dosies? Jeb precīzāk– kādam nolūkam saulesbrilles paredzētas – vai vienkāršai ikdienas lietošanai, vai tomēr kādai sportiskākai aktivitātei, jo ir svarīgi, lai brilles stabili “sēdētu” uz deguna. Un, viennozīmīgi, tās lietotājam ir ērti un patīkami šīs brilles lietot, lai briļļu kājiņas nespiestu aiz ausīm, lai būtu piemērota forma – tā, lai saules stariem nebūtu tik viegli nonākt acī pa kādu nenosegtāku sejas daļu. Piemēram, ļoti tālu no pieres esošas saulesbrilles vai pārāk mazas brillītes nedos pilnvērtīgu aizsardzību, jo saules stari apspīdēs acis gar briļļu malām un būs diskomforts. Īpaši svarīgi sportistiem, piemēram, kalnu slēpotājiem vai riteņbraucējiem, lai saulesbrilles nosegtu acis no visām pusēm. Autovadītājiem, makšķerniekiem un vienkārši aktīviem cilvēkiem noteikti iesakām polarizāciju, kas noņems lieko atspīdumu, lai bilde kļūtu vēl skaidrāka un saprotamāka.

Lielākoties informācija gan par UV aizsardzību, gan polarizācijas esamību ir atrodama uz saulesbrillēm - uzlīmētas, nelielas informatīvās lapiņas un profesionālos optikas salonos šīs saulesbrilles vienmēr jau būs ar UV aizsargfiltru. Ja iegādāsieties saulesbrilles, piemēram, bižutērijas vai apģērbu veikalā neviens nevarēs garantēt, ka saulesbrilles patiesi aizsargās acis no kaitīgā starojuma. Šīs brilles tomēr jāaiznes uz jebkuru optikas salonu un jālūdz optikas speciālistam pārbaudīt, vai brillēm ir aizsargfiltrs. Tas paveicams pavisam ātri ar īpašas mērierīces palīdzību un turklāt bez jebkādas papildus maksas!

Izvēlies, kāda materiāla briļļu lēcas atbilst Tavām prasībām! Plastikāts vai stikls – tas ir no svara!

• Visplašāk izmantotās ir plastikāta briļļu lēcas, jo tās ir ievērojami vieglākas, salīdzinājumā ar stikla lēcām, līdz ar to - lielāka komforta un viegluma sajūta. Krāsu gamma ir neierobežota, jo vari izvēlēties, kādu vien sirds kāro!

• Stikla briļļu lēcas, lai gan svara ziņā smagākas un trauslākas par plastikātu, tās nodrošina labāku optiku, ir izturīgākas pret skrāpējumiem, līdz ar to pagarinās saulesbriļļu kalpošanas ilgums.

• Aktīviem cilvēkiem, to skaitā bērniem, piemērotāks variants ir polikarbonāta briļļu lēcas, jo šī materiāla lēcas ir visizturīgākās – nav jāuztraucas par saplīšanas draudiem nokrišanas gadījumā. Kā arī, ja lemjat par labu saulesbrillēm ar optiskajām lēcām, polikarbonāta lēcas būs vieglākas un plānākas par ierastajām plastikāta lēcām.

• Ja ikdienā redzes koriģēšanai Jums ir izrakstītas optiskās brilles, iespējams, Jums patiks brilles ar fotohromām jeb hameleona briļļu lēcām, kas telpās izskatās gluži kā ierastas optiskās brilles, bet, izejot saules gaismā, tās iegūst tonējumu, pasargājot Jūs no spilgtās gaismas. 

Pārvērt optiskās brilles par saulesbrillēm! Mēdz būt tā, ka standarta saulesbriļļu klāstā neatrodat meklēto.

Cik bieži mēdzam teikt, ka nevaram atrast piemērotas kurpes! Un mēdz būt arī tā, ka grūti izlemt sajūtās, kuras tad ir tās manas īstās saulesbrilles… optisko briļļu ietvars, kas iegūlies blakus plauktā šķiet, būtu perfektas formas un izskata saulesbrilles! Jā, arī optiskās brilles pārvērst par saulesbrillēm mūsdienās ir iespējams. Šo efektu panāk optikas meistars jeb optiķis, ar optikas krāsām tonējot briļļu lēcas. Te atkal ir iespēja izvēlēties no vairākiem piedāvātiem toņu paraugiem. Tomēr jāņem vērā, ka ir iespējami nelieli ierobežojumi briļļu ietvaru izvēlē, jo tieši tāpat kā izgatavojot optiskās brilles, tiek ņemts vērā optiskais stiprums, starpzīlīšu attālums un citi specifiskie redzes parametri, tostarp pievēršot īpašu uzmanību briļļu ietvara liekumam.

Dalīties ar rakstu